13. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky získali prvé body, Žiline kraľuje MŠK, Lučenec sa natrápil

piatok, 29.11.2019|Posledná aktualizácia 29.11.2019 10:01

Pred reprezentačnou prestávkou sa uskutočnilo "vložené" trináste kolo Varta Futsal ligy. Líder z Lučenca sa natrápil v Leviciach, nakoniec si však svoju neporaziteľnosť udržal. Žilinské derby druhýkrát v sezóne vyhrali hráči MŠK a v súboji nováčikov bral prvé body v sezóne tím z Nových Zámkov.

TNF Lions Prievidza – MŠK Mayerson Nové Zámky 5:10 (4:6)

Góly: 12, 32. Sobota, 13. Búry, 15. Belanec, 20. Kopál – 6., 16. M. Marík, 11. Druga, 15., 23., 30. R. Marík, 16. Vašek, 19. Kováč, 29. Molda, 39. Gunda (vl.)
ŽK: Sochora – M. Marík, R. Marík, Petík, Druga, Molda
Rozhodovali: Belavý, Bohun, Kováčik

Súboj nováčikov priniesol prvé body pre Nové Zámky. Mužstvo z južného Slovenska dokázalo vyhrať v Prievidzi. Prvý polčas však ponúkol vyrovnaný futsal, o čom svedčilo aj skóre. Novozámčania síce vyhrali aj úvodné dejstvo, no náskok dvoch zásahov vtedy ešte nemusel stačiť. Na hosťujúcej strane sa blysli bratia Maríkovci. Marcel sa dvakrát trafil už v prvom polčase, hattrick nedovŕšil, keď v závere zahodil pokutový kop. Jeho brat Richard však vsietil svoj prvý hattrick vo Varta Futsal lige a pokračuje v perfektných výkonoch. Nové Zámky viedli na palubovke súpera v jedenástej minúte 2:0, potom prišli aj tri gólové momenty Prievidze. Na tie reagovali hráč MŠK svojimi tromi predprestávkovými gólmi, Kopál upravoval na priebežných 4:6. Dôležitým gólom bol ten od Richarda Maríka z 23. minúty, ktorým išli Zámčania do vedenia o tri presné zásahy a zápas už nepustili. Postupne sa dostali až na desať strelených gólov. V dovtedajších siedmich dueloch ich pritom dokopy strelili len dvanásť. Každopádne, Prievidza ostáva bez bodu posledná so skóre 26:90, Nové Zámky sa osamostatnili na predposlednom mieste, kde majú prvé body.

MŠK Žilina – ŠK Makroteam Žilina 6:2 (1:1)

Góly: 12., 22. Marušinec, 21. Belaník, 25., 28. Marton, 26. Zaťovič – 10. Holblička, 28. Krištofík
ŽK: 26. Belaník - 5., 22. Andre Luiz De Lima Silva
Rozhodovali: Ježík, Behančín, Matula

Aj druhé tohtosezónne žilinské derby ovládli hráči MŠK Žilina. Výsledok na svoju stranu zlomili v druhom polčase, pretože ten prvý priniesol vyrovnaný počet gólov na oboch stranách. Trafili sa hosťujúci Holblička, o dve minúty neskôr Samo Marušinec. Najdôležitejšie momenty sa udiali krátko po skončení prestávky. Už po pár sekundách dostal zverencov Branislava Škorca do vedenia Marek Belaník, svojim druhým zásahom v dueli Marušinec zvýšil na 3:1, pričom hostia prišli o vylúčeného Andreho Luiza De Limu Silvu, ktorý po druhej žltej karte inkasoval červenú a putoval pod sprchy. Skóre postupne narastalo, nakoľko do 28. minúty sa dvakrát trafil mladý Filip Marton a raz aj reprezentant Patrik Zaťovič. MŠK Žilina dokázal za osem minút druhého dejstva streliť päť gólov. Makrotream pridal len jeden, kapitán Patrik Krištofík upravoval konečné skóre na 6:2, po ktorom MŠK ostáva na druhej priečke tabuľky a Makroteam o skóre pred Levicami na štvrtom.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina): „Vedeli sme, že výhrou si môžeme pomerne dosť pomôcť a zároveň prehrou skomplikovať. Prvý polčas bol z našej strany veľmi rozháraný, súper kúskoval hru a my sme sa nevedeli dostať do tempa. Do druhého polčasu sme si povedali jasne, že treba niečo zmeniť, treba začať hrať aktívnejšie a vďaka tomu sme v rozpätí štyroch minút rozhodli o zápase. Následne sa už zápas iba dohrával, padli síce ešte tri góly, ale tie nič nezmenili na našom víťazstve! Hráčom gratulujem k víťazstvu, ukázali, že aj keď to nie je podľa našich predstáv tak vedia v pravý čas zabrať na vyššie obrátky a rozhodnúť o zápase.“

Futsal Team Levice – Mimel Lučenec 5:8 (3:4)

Góly: 5., 12. Švec, 12. Macho, 26. Bačík, 39. Jakubík – 4., 24. Caio, 8., 20. Ricardo Camara, 19. Rafael Durval, 23. Grgič, 28. Brunovský, 29. Greško
ŽK: Švec – Caio 2x
ČK: 25. Caio
Rozhodovali: Fischer, Botka, Bublávek

Na juhu Slovenska sme takmer videli prekvapenie, pretože Levice mali fantastický úvod stretnutia. Skóre síce otvoril Caio, lenže Švec rýchlo vyrovnal a domáci reagovali aj na ďalší zásah od Ricarda Camaru. Švec svojim druhým gólom v stretnutí a Macho v rozmedzí niekoľkých sekúnd počas dvanástej minúty poslali outsidera dokonca do vedenia. Lučenec však zabral a znova dostal vedenie na svoju stranu. V závere úvodného polčasu sa druhý raz v zápase presadil Ricardo Camara, ešte pred ním uspel i Rafael Durval. Domáci Bačík bohužiaľ pre Levice nepremenil pokutový kop. Po zmene strán preto strelil veľmi dôležitý gól Grgič, prakticky okamžite naň nadviazal Caio a Mimel išiel prvýkrát do náskoku o tri góly. Ten vydržal do zásahu Bačíka len tri minúty, avšak Brunovský a Greško krátko po sebe opäť zvýraznili vedenie lídra tabuľky. V závere už len Jakubík upravil konečné skóre. Lučenec sa ale poriadne natrápil, domáce Levice sa nemajú za čo hanbiť. Mimel Lučenec je naďalej prvý bez straty body, Leviciam patrí s dvanástimi bodmi piata priečka.

Marián Berky (tréner Mimelu Lučenec): „Zápas v Leviciach nám výsledkovo a ani herne veľmi nevyšiel. Bolo tam veľa zlých situácií, zle sme riešili mikrosituácie, preto sme dostali veľa gólov. Chcel by som pochváliť súpera. Levice hrali srdcom. Bolo vidieť prácu trénera Gabaša. Pre nich bola motivácia jednoznačná, chceli hrať s nami čo najlepšie. Ja beriem, že sú aj takéto zápasy. Možno potrebujeme trochu vypnúť. Je reprezentačná prestávka, naštartuje sa zas nový cyklus. Máme zápasy v Nových Zámkoch, v Banskej Bystrici a doma s MŠK Žilina. To sú tri zápasy, ktoré sú pre nás do konca roka dôležité a pôjdeme za víťazstvom.“

10. kolo Varta Futsal ligy: Dva zápasy priniesli troch štvorgólových strelcov, tešili sa MIBA a Mimel

8.12.2019

Preview 10. kola Varta Futsal ligy: Makroteam hostí Banskú Bystricu, Lučenec cestuje do Nových Zámkov

7.12.2019

Ženská futsalová extraliga: Po dvoch zápasoch sú Myjavčanky a Košičanky stopercentné

2.12.2019

Halová sezóna mládeže SFZ 2019/20 s futsalovými pravidlami

29.11.2019

Preview 13. kola Varta Futsal ligy: V strede týždňa opäť bitka o Žilinu ale aj súboj nováčikov o prvé body

26.11.2019

9. kolo Varta Futsal ligy: Hitparáda vlastných gólov a výhry domácich tímov

26.11.2019

Preview 9. kola Varta Futsal ligy: V súboji prvého s tretím favoritom Lučenec, MIBA chce odčiniť dve prehry

26.11.2019

8. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky takmer prekvapili Makroteam, Lučenec aj MŠK víťazne

26.11.2019

Koncom novembra začína Ženská futsalová liga

26.11.2019

7. kolo Varta Futsal ligy dohrané - Lučenec vyhral šláger v Žiline, Prievidza potrápila Makroteam

26.11.2019

6. kolo Varta Futsal ligy: Lučenec potvrdil prvé miesto, bitku o Žilinu vyhral MŠK

4.11.2019

Preview 6. kola Varta Futsal ligy: Ťahákom žilinské derby, v súboji nováčikov pôjde o prvé body